Šarvojimo salės Kaune
K.Petrausko g. 30, Kaunas
Dirbame 24 valandas per parą

Mirus artimam žmogui skambinkite 112.

Medicininį mirties liudijimą išduoda: ligoninėje, poliklinikoje, slaugos ligoninėje – gydęs gydytojas arba jį, atlikusi ekspertizę, pateikia Valstybinė teismo medicinos tarnyba.

Laidojimo pašalpą – 304 Eur – moka miestų ir rajonų Socialinės rūpybos skyriai. Ji išmokama ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo kreipimosi. Ši pašalpa yra vienkartinė ir skirta mirusiojo laidojimui, todėl išmokama faktiškai laidojusiam asmeniui.

Dėl išmokos mirties atveju turėtumėte kreiptis į sodrą https://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija- gyventojams/ka-daryti-jei-netekau-artimuju/mire-artimas-zmogus

Nurodytame „Sodros“ puslapyje rasite ir daugiau informacijos, kuri svarbi, kai miršta artimas žmogus.

Laidojantis asmuo Kaune, dėl laidojimo pašalpos turi kreiptis į Socialinės paramos skyrių (Nemuno g. 29, Kaunas, 31 kab.), pagal mirusio asmens buvusią deklaruotą gyvenamąją vietą, o jeigu jo gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota, – pagal paskutinę buvusią gyvenamąją vietą arba pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo šios teisės atsiradimo dienos.

Daugiau informacijos: https://ep.kaunas.lt/index.php/5/?itemID=87

Kauno rajone – Kauno rajono savivaldybės seniūnijos, Kauno rajono savivaldybės administracijos Gyventojų priėmimas, Savanorių pr. 371, Kaunas

Daugiau informacijos: https://www.krs.lt/savivaldybe/struktura-ir-kontaktai/administracijos- direktorius/socialines-paramos-skyrius/teikiamos-paslaugos/laidojimo-pa%C5%A1alpos-skyrimas-ir- mok%C4%97jimas/

Dokumentai, reikalingi laidojimo pašalpai gauti:

1. Asmens, turinčio teisę gauti minėtą paramą, tapatybę patvirtinantis dokumentas.
2. Prašymas.
3. Jeigu asmens mirtis neįregistruota Lietuvos Respublikos gyventojų registre, turi būti pateiktas
medicininis mirties liudijimas (tais atvejais, kai vaikas gimė negyvas, – medicininis perinatalinės
mirties liudijimas).
4. Asmeninės banko sąskaitos rekvizitai.

Ką daryti, jeigu žmogus mirė užsienyje?

Jei žmogus mirė užsienyje, jo palaikų parvežimu pasirūpina draudimo kompanija, kurioje jis buvo apsidraudęs. Draudimo kompanija sutvarko ir visus reikiamus dokumentus.

Jei velionis nebuvo apsidraudęs arba įvyko nedraudiminis įvykis, palaikų pargabenimu turi pasirūpinti jo artimieji. Kad išvengtumėte problemų, jūs galite parašyti įgaliojimą laidojimo paslaugas teikiančiai įmonei, kuri sutvarkys visus reikiamus dokumentus ir pasirūpins palaikųpargabenimu. Tereikia pateikti Jūsų asmens dokumentą ir nurodyti tikslią palaikų buvimo vietą.

Daugiau apie palaikų pargabenimo iš užsienio rasite Užsienio reikalų ministerijos svetainėje
https://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/konsuline-pagalba/mirties-atveju

Iškilus klausimams mums galite skambinti bet kuriuo paros metu +370 650 68220

Call Now ButtonSkambinti